Eiropas Patērētāju
informēšanas centrs

2019.gada 4.janvārī Viļņas apgabaltiesa ir pieņēmusi lēmumu par UAB Small Planet Airlines maksātnespēju. Lēmums stāsies spēkā 2019.gada 15.janvārī, ja tas netiks pārsūdzēts.

Aviokompānija Ryanair paziņojusi, ka 12.septembrī pilotu streika dēļ atceļ 150 no 400 reisiem, kam bija plānots izlidot vai ielidot Vācijā. Ryanair savos paziņojumos pauž, ka streiks ir nevajadzīgs, jo aviokompānija jau šobrīd ir piekritusi mediācijas procesam ar aviokompānijas darbinieku arodbiedrību, lai vienotos par darbinieku darba līgumu izmaiņām un atalgojuma paaugstināšanu Vācijā.

Šogad Eiropas vienotais tirgus svin 25 gadu jubileju. Kopš 1993. gada eiropieši ir pieredzējuši, kā viņu tiesības ikdienā attīstās: harmonizēts atteikuma termiņš tiešsaistes pirkumu gadījumā, divu gadu juridiskās garantijas termiņš visā Eiropā, aizsardzība, ceļojot ar lidmašīnu, vilcienu, laivu vai autobusu. Šodien, Eiropas dienā, Eiropas Patērētāju centru tīkls (ECC-Net) pārskata dažas svarīgākās pārmaiņas, kas tikušas ieviestas patērētāju labklājības un tiesību stiprināšanas jomā pēdējos 25 gados.

Eiropas Komisija ierosina uz patērētājiem orientētu jaunu kursu, lai nodrošinātu, ka visi Eiropas patērētāji pilnībā izmanto savas tiesības saskaņā ar Savienības tiesību aktiem.

Eiropas Patērētāju informēšanas centrs brīdina patērētājus par problēmām, kas saistītas ar aviobiļešu iegādi UAB Skrydziai LT, kas darbojas interneta vietnē www.24fly.com.

Air Berlin maksātnespējas process tika uzsākts 1.novembrī. Citas aviokompānijas, piemēram Lufthansa, piedāvā aviopasažieriem, kuru atpakaļ-reisi tika atcelti, jaunas aviobiļetes par puscenu.  

Eiropas patērētāji arvien biežāk tiek pakļauti uzmācīgām un maldinošām reklāmām tiešsaistē. Ir svarīgi kritiski izvērtēt reklāmas, lai izvairītos no maksāšanas par nevēlamām precēm vai abonementiem. Tādēļ ECC-Net piedāvā īsfilmu, kas ļauj patērētājiem identificēt tiešsaistes slazdus.

Pirmdien 18.09.2017. preses konferencē Dublinā aviokompānija Ryanair paziņoja, ka kompānijas kļūdainas lidojumu plānošanas dēļ, turpmāko sešu nedēļu laikā katru dienu tiks atcelti aptuveni 50 reisi, kas ir 2% no visu Ryanair reisu kopskaita.  Aviokompānijas mājaslapā šobrīd pieejama informācija par atceltajiem avio reisiem līdz 28.oktobrim. Arī Patērētāju tiesību aizsardzības centrs un Eiropas patērētāju informēšanas centrs ir saņēmis vairāku satrauktu aviopasažieru zvanus saistībā ar reisu atcelšanu un aviopasažieru tiesībām šādā situācijā.

Pēc ilgiem ekonomiskiem satricinājumiem Vācijas aviosabiedrība Air Berlin ir pieteikusi maksātnespēju. Kādas ir sekas patērētājiem?

GAIDĪT UN SEKOT LĪDZI SITUĀCIJAI

Patlaban patērētājiem ir jāgaida, ko Berlīnes-Šarlotenburgas apgabaltiesa nolems par maksātnespējas pieteikumu. Līdz tam Air Berlin turpinās darboties. Uzņēmums, lai nodrošinātu darbības nepārtrauktību, no Vācijas valdības ir saņēmis aizdevumu 150 milijonu eiro apmērā.

Vai kādreiz ceļojot esi saskāries ar kavējumiem vai reisu atcelšanu? Eiropas Savienība ir ieviesusi pasažieru tiesību kopumu, kas aizsargā jūs pret kavējumiem, atceltiem reisiem, zaudētu bagāžu un daudz ko citu. 

Sūdzību forma
consumer affairs logo
ptac logo

Prātīgais patērētājs