Eiropas Patērētāju
informēšanas centrs

meenesha-veiksmes-staasts

ES brīvais tirgus sniedz iespējas piekļūt milzīgam preču un pakalpojumu klāstam, kā arī iegādāties preces par daudz konkurējošākām cenām, tomēr ne vienmēr plānotais pirkums var beigties tā kā iecerēts.

Lai sniegtu palīdzību un informāciju patērētājiem strīdā ar komersantu, ir izveidots Eiropas Patērētāju centru tīkls (ECC-NET).

ECC Latvia sniedz ieskatu dažām centra pozitīvi atrisinātajām lietām:

Viesnīca atlīdzina patērētājam 20% no samaksātās naudas summas

Izmantojot viesnīcu rezervācijas sistēmu www.booking.com Lietuvas patērētājs rezervēja viesnīcu Latvijā. Ierodoties viesnīcā, patērētājs secināja, ka viesnīcas numurs neatbilst aprakstītajam www.booking.com. Numurā nebija pieejama atsevišķa virtuve, kā arī patērētājs nebija apmierināts ar sniegtā pakalpojuma kvalitāti.
Veiksmīgas komunikācijas rezultātā ar viesnīcu, patērētājam tika atgriezti 20% no samaksātās summas.

Aviokompānija izmaksā kompensāciju par kavētu bagāžas piegādi!

Latvijas patērētājs lidoja no Rīgas uz Itāliju, līdzi paņemot reģistrēto bagāžu. Ierodoties lidostā Itālijā, patērētājs nesaņēma savu reģistrēto bagāžu, par ko tika nekavējoties sastādīts akts par bagāžas pazušanu. Rezultātā patērētājs ceļojuma laikā savu reģistrēto bagāžu tā arī nesaņēma, bet tā pienāca tikai Rīgā 3 dienas vēlāk pēc patērētāja atgriešanās mājās. Saņemot savu bagāžu, patērētāja konstatēja, ka viņas bagāža ir sabojāta un tajā nav atrodamas vairākas līdzi paņemtās lietas. Patērētājs nekavējoties iesniedza rakstisku iesniegumu ar sūdzību par notikušo attiecīgajam gaisa pārvadātājam, kurš vairāku mēnešu laikā tā arī nesniedza nekādu atbildi patērētājam. Lai atrisinātu radušos situāciju, patērētājs vērsās pēc palīdzības Eiropas Patērētāju informēšanas centrā. Rezultātā ar Eiropas Patērētāju centra Itālijā atbalstu, gaisa pārvadātājs izmaksāja patērētājam kompensāciju par radītajiem zaudējumiem 1000 EUR apmērā.

Veikals Vācijā atgriež naudu par nekvalitatīviem apaviem!

Latvijas patērētājs Vācijas veikalā iegādājās ziemas zābakus, kopā samaksājot EUR 59.95. Apmēram pēc mēneša, patērētājs konstatēja, ka iegādāto apavu zolei ir defekts. Patērētājs nosūtīja veikalam rakstisku sūdzību, tomēr atbildi nesaņēma, tādēļ vēlāk patērētājs vērsās pēc palīdzības Eiropas Patērētāju centrā Latvijā. Eiropas Patērētāju centram Latvijā sadarbojoties ar Eiropas Patērētāju centru Vācijā, veikals Vācijā piekrita atgriezt patērētājam EUR 59.95. Patērētājs apstiprināja, ka nauda viņam ir atgriezta.

Veikals Itālijā atgriež naudu par nekvalitatīvu mēteli!

Latvijas patērētājs veikalā Itālijā iegādājās Giorgio Armani mēteli, kopā samaksājot EUR 1161. Pēc neilgas lietošanas, mēteļa aizmugurē parādījās caurumi, kā rezultātā mētelis vairs nebija iespējams turpmāk izmantot. Patērētājs vērsās ar sūdzību pie veikala, taču veikals patērētāja sūdzību noraidīja, skaidrojot, ka mēteļa materiāls ir ļoti smalks un tas ir lietojams ļoti uzmanīgi. Patērētājs vērsās pēc palīdzības Eiropas Patērētāju centrā Latvijā. Sadarbojoties ar Eiropas Patērētāju centru Itālijā, veikals piekrita atgriezt patērētājam EUR 1161. Patērētājs apstiprināja naudas saņemšanu no veikala.

Latvijas aviokompānija izmaksā kompensāciju par nozaudētu bagāžu!

Lietuvas patērētājs ar ģimeni bija iegādājies savienotos reisus maršrutā Vašingtona –Amsterdama – Kopenhāgena – Viļņa. Nonākot galamērķī patērētājs konstatēta, ka viņa bagāža nav pienākusi. Esot lidostā, patērētājs sastādīja aktu par bagāžas pazušanu, tomēr bagāža netika atrasta. Patērētājs iesniedza rakstisku sūdzību Latvijas aviokompānijā, tomēr aviokompānija atbildi nesniedza, tādēļ patērētājs vērsās pēc palīdzības Eiropas Patērētāju centrā Lietuvā. Eiropas Patērētāju centram Lietuvā sadarbojoties ar Eiropas Patērētāju centru Latvijā, aviokompānija piekrita izmaksāt kompensāciju LTL 3923.50 (EUR 1136) par nozaudēto bagāžu. Patērētājs apstiprināja naudas saņemšanu.

Latvijas uzņēmums atgriež nepamatoti noņemtos punktus, kas patērētājam tika piešķirti lojalitātes programmas ietvaros, kā arī uzdāvina papildus punktus!

Lietuvas patērētājs pievienojās Latvijas aviokompānijas lojalitātes programmai, ar iespēju pelnīt punktus, kurus pēc tam iespējams tērēt konkrētā interneta veikalā. Patērētājs nopelnīja vairāk nekā 20 000 punktus, tomēr, kad viņš izlēma tos tērēt, viņš konstatēja, ka trūkst 405 punkti. Pēc kāda laika viņš veica nākamo pirkumu, taču interneta veikalā notika kļūme, kā rezultātā no viņa konta tika noņemti visi punkti. Patērētājs sazinājās ar kompāniju, un viņam tika atgriezti visi punkti, izņemot trūkstošos 405 punktus. Patērētājs vērsās pēc palīdzības Eiropas Patērētāju centrā Lietuvā, un sadarbojoties ar Eiropas Patērētāju centru Latvijā, kompānija atgrieza patērētājam 405 punktus, kā arī piešķīra papildus 4000 punktus kā kompensāciju par radušos tehnisko kļūmi un atvainošanās vēstuli.

Pēc tam, kad pasažieris tika pārreģistrēts uz nākamās dienas reisu, aviokompānija atgriež patērētājam naudu par transporta izdevumiem no lidostas līdz dzīvesvietai un atpakaļ.

Latvijas patērētājs bija iegādājies biļeti Īrijas aviokompānijas reisam Rīga – Glāzgova, tomēr, pēc ierašanās Rīgas lidostā, patērētājs tika informēts, ka reiss ir atcelts ārkārtas iemeslu dēļ (migla). Rezultātā galamērķa sasniegšanai, patērētājs tika pārreģistrēts uz nākamās dienas reisu. Kad patērētājs atgriezās Rīgā, viņš iesniedza sūdzību aviokompānijai uzsverot, ka saskaņā ar Regulu 261/2004, tā kā patērētāja sākotnējais reiss tika atcelts un patērētājs tika pārreģistrēts uz nākamās dienas reisu, aviokompānijai ir jānodrošina patērētājs ar bezmaksas naktsmītni. Patērētāja gadījumā, naktsmītne nav nepieciešama, jo patērētājs ir Latvijas iedzīvotājs, tomēr patērētāja dzīvesvieta nav Rīga, bet Valmiera, kas ir apmēram 100 km attālumā no Rīgas. Ņemot vērā minēto, patērētājam radās papildus izdevumi degvielas iegādei, lai nokļūtu savā dzīvesvietā un atpakaļ lidostā „Rīga”. Līdz ar ko patērētājs vēlas, lai aviokompānija atlīdzinātu EUR 63 par ceļa izdevumiem, tāpat patērētājs pievienoja dokumentus, kas apliecina radušos izdevumus. Aviokompānija nesniedza atbildi uz patērētāja sūdzību, tādēļ patērētājs vērsās pēc palīdzības Eiropas Patērētāju centrā Latvijā, kurš sadarbojoties ar Eiropas Patērētāju centru Īrijā, panāca pozitīvu risinājumu un aviokompānija atgrieza patērētājam EUR 63.

Latvijas interneta veikals bez maksas piegādā patērētājam rezerves daļas iegādātā velosipēda defektam!

Igaunijas patērētājs iegādājās velosipēdu savam dēlam Latvijas interneta veikalā. Drīz pēc iegādes velosipēda rāmim parādījās plaisa. Patērētājs kontaktējās ar interneta veikalu, tomēr problēma netika atrisināta. Patērētājs vērsās pēc palīdzības Eiropas Patērētāju centrā Igaunijā un, sadarbojoties ar Eiropas Patērētāju centru Latvijā, interneta veikals piekrita piegādāt patērētājam jaunas rezerves daļas. Patērētājs apstiprināja rezerves daļu saņemšanu.

Veiksmes stāsts
sdf
Nekvalitatīvs viesnīcas serviss
ES brīvais tirgus sniedz iespējas piekļūt milzīgam preču un pakalpojumu klāstam, kā arī...
Lasīt tālāk...
ECC Latvia KONKURSS!
sdf
Konkurss!
Ik mēnesi 3 prātīgākajiem patērētājiem, kas būs guvuši testā “ĀTRIE KREDĪTI” vislabākos rezultātus, tiks pasniegtas pārsteiguma balvas...
Lasīt tālāk...
LV 980x200
Sūdzību forma
consumer affairs logo
ptac logo

Prātīgais patērētājs