ski resortEiropas Patērētāju centru tīkls (ECC-Net) 2012.gadā īstenojis projektu, apkopojot patērētājiem noderīgu informāciju par slēpošanas kūrortiem visā Eiropā. Pētījuma galvenais uzsvars likts uz informāciju par cenu diapazonu un kalnu slēpošanas, distanču slēpošanas un iekštelpu infrastruktūru. Pētījuma ietvaros informāciju par saviem pakalpojumiem, cenām, infrastruktūru, pieejamību un citām niansēm sniedza gandrīz 400 slēposanas kūrorti visā Eiropā. Pētījuma ietvaros secināts, ka, rūpīgi salīdzinot cenas un pakalpojumu sastāvu, var ietaupīt ievērojamus naudas resursus.

 

Daudzās Eiropas valstīs slēpošana ir viens no populārākajiem brīvā laika pavadīšanas pasākumiem, īpaši Alpu reģionos Itālijā, Šveicē, Slovēnijā, Francijā, Austrijā un Vācijā. Gadu gaitā slēpošanas kūrorti kļuvuši populāri un attīstījušies arī tajās Eiropas valstīs, kur klimats un ģeogrāfiskās īpatnības nav tik piemērotas slēpošanai. Ziņojums “Slēpošanas kūrorti Eiropā 2012/2013” ir jau otrais publicētais pētījums, kura ietvaros Eiropas Patērētāju centru tīkla (ECC-Net) dalībnieki aptaujājuši nacionālos slēpošanas kūrortus, apkopojot informāciju par cenām un kalnu slēpošanas, distanču slēpošanas un iekštelpu slēpošanas infrastruktūru. Šī pētījuma mērķis ir palīdzēt patērētājiem izvēlēties piemērotāko slēpošanas kūrortu savam atvaļinājumam.

ECC-Net pētījumā tika aptaujāti gandrīz 400 slēpošanas kūrorti Eiropā, no tiem 212 kalnu kūrorti, 171 distanču slēpošanas kūrorti un 10 iekštelpu slēpošanas kūrorti. Kalnu un distances slēpošanas kūrorti tika klasificēti 6 dažādās kategorijās (0-2 km, 3-10 km, 11-25 km, 26-50 km, 51-100 km, vairāk kā 100 km trases). Atbilstoši šai klasifikācijai tika noteikti cenas ziņā izdevīgākie piedāvājumi, apkopota informācija par papildus piedāvājumiem un iespējām, infrastruktūru, pieejamību u.c.

Mazo kalnu slēpošanas kūrortu kategorijā, ar nobraucienu līdz 2 km, vislētākais kalnu slēpošanas piedāvājums ir vienai no Latvijas kalnu slēpošanas trasēm, savukārt, kategorijā līdz 10 km, ļoti izdevīgi piedāvājumi ir tieši Čehijas ziemas sporta kūrortiem. Kategorijā ar trases nobraucienu no 11 līdz 25 km, kas ļoti populāri ģimenēm un cilvēkiem ar vidējām slēpošanas prasmēm, visizdevīgākie piedāvājumi ir Slovākijas kūrortam Šachtičky, Čehijas kūrortam Lyžařskýareál Bonera Ramzová un Bulgārijas slēpošanas kūrortam Chepelare.

Pirms izvēlies vietu, kur izbaudīt ziemas piedāvāto atvaļinājumu, apsver to, kas tiešām Tev ir nepieciešams, tādēļ, sāc jau laicīgi plānot savu atvaļinājumu, lai vari rūpīgi novērtēt un salīdzināt piedāvājumus. Iepazīsties ar kūrorta lietošanas un drošības noteikumiem un iespējām saņemt atlaides.   


Plašāk par slēpošanas kūrortu piedāvājumiem un ieteikumiem skatīt ziņojumā
“Slēpošanas kūrorti Eiropā 2012/2013”.